Konuşma Konuları:

– Göbeklitepe: Medeniyetin Kilit Taşı

– Göbeklitepe’de de Kadının Adı Yok

– Hikaye Anlatımı ile Marka Konumlama

– E-Ticaret, Dijital Dönüşüm ve İnsan

– Perakende ve Pazarlama

 

 

Yonca Eldener hakkında…

Yazar, Orthero Genel Müdürü

1972 Ankara doğumlu Eldener, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1994’te ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1995 yılında Univeristy College London’dan master, 2002 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden doktora derecesini aldı.

Orthero isimli sağlık alanında faaliyet gösteren bir teknoloji şirketinde genel müdürlük görevini yürüten Eldener’in 2018 yılında Alfa Yayınevi- Mona Kitap tarafından “Yedi Uyananlar” adlı romanı basıldı. 2014’te ILab Holding iştiraki Unnado.com adlı e-ticaret şirketinde genel müdürlük yaptı ve aynı yıl Altın Kitaplardan “Göbeklitepe Muhafızı” isimli romanı yayınlandı. 2012-2014 yılları arasında Şok Marketleri için danışmanlık yaptı ve 2012’de ilk Romanı “Eş İşten Geçmeden’ basıldı. 2010 – 2012 tarihlerinde Türkiye’nin en büyük ev-dışı tüketim şirketi G2M’de “Ticaret Direktörü” olarak çalıştı. 2002- 2010 yılları arasında Carrefour Grubu-DiaSa Süpermarketlerinde önce yatırımlardan sorumlu Geliştirme Direktörü, ardından Kıdemli Ticaret Direktörü olarak görev aldı.

Profesyonel yöneticiliğinin ve roman yazarlığının yanı sıra akademik çalışmalar da yapmış bulunuyor. 2017’de Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce MBA sınıflarına Retail Management ve E-Business and Digital Marketing dersi verdi, tez danışmanlıkları yaptı. Perakende, dağıtım, pazarlama ve tedarik zinciri üzerine Amerika’da yayınlanmış 6 akademik makalesi bulunmaktadır (2 çalışması Ford Vakfı, Orta Doğu Araştırma Yarışması Ödülü aldı).

 

Link:
https://www.gzt.com/video-galeri/roportaj/gobekli-tepe-tarihte-neyi-degistirdi-2177684

 

           

Sosyal Ağlarda Paylaş