Özgeçmiş


1959 yılında İstanbul’da doğan Prof.Dr. Tanıl KILINÇ, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. 1981 yılında aynı fakültenin Davranış Bilimleri Kürsüsüne asistan olarak girmiş, 1996 yılında “Takım Kurma ve Geliştirme” tezi ile “İşletme Doktoru”, 1989 yılında Doçent, 1997 yılında ise Profesör ünvanını almıştır. 1994 yılında misafir öğretim üyesi olarak Ball State Üniversitesi (ABD’nde) incelemelerde bulunmuştur.

2008 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Ana Bilim Dalı’ndan emekli olan Dr. KILINÇ, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında “Örgüt Geliştirme”, “Takım Kurma ve Geliştirme”, “Örgütsel Davranış”, “İnsan İlişkiler”, “Davranış Bilimleri” derslerini vermiştir. Keza İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nün (İİE) değişik programlarında da konusu ile ilgili dersleri yürütmüştür.

“Örgüt Geliştirme”, “Takım Geliştirme”, “Liderlik Durumsallık ve Ötesi”, “Örgütsel Çatışmaların Yönetimi”, “Psikoteknik Uygulamaları”, Toplantı Yönetimi”, “Değişim ve Değişim Yönetimi” konularında çok sayıda makalesi olan Dr. KILINÇ kurumsallaşma konusunda Turizm (Otelcilik), Sağlık (Hastaneler) ve Eğitim (Özel Okul İşletmeleri) sektörlerinde araştırmalar yapmıştır.

Dr. KILINÇ’ın kürsü arkadaşları ile ortak yazdıkları “Sosyal Psikoloji” isimli bir de kitabı bulunmaktadır. 20’yi aşkın sektörde 300’den fazla şirkete değişim yönetimi, kurumsallaşma, insan kaynakları alanlarında eğitimler vermiş ve danışmanlık projeleri yürütmüştür.

Sosyal Ağlarda Paylaş