Ömer Ekinci Kimdir?

16 yıldır teknoloji sektöründe faaliyet gösteren Desnet Teknoloji’nin kurucu ortağı ve CEO’su olan Ömer Ekinci, barkod ve RFID otomasyon çözümleri geliştiren Desnet’i sıfırdan kendi sektöründe İlk 500’de Türkiye’nin 34. büyük şirketi haline getirdi. Sektör gereği onlarca farklı sektörün sorunlarını otomasyonla çözmenin getirisi olarak çok farklı sektörlerde, çok farklı disiplinlerde deneyim kazandı.

2009 ve 2010 yıllarında üst üste Türkiye’de yılın genç girişimcisi seçilen Ekinci bu vesileyle o yıllarda gün geçtikçe popülerleşen Girişimcilik konusunun Türkiye’deki önemli temsilcilerinden biri oldu ve 400’e yakın üniversite konferansında girişimciliği gençlere anlattı.

Bir anadolu kültürü ve iş geleneği olan Usta-Çırak kültürünü yeni nesil gençlere uyarlamak üzere gençlerin kendilerinden yaşça küçük gençlere mentörlük yapması ve birlikte projeler geliştirmelerini sağlayan 12 YILDIZ programını başlattı. 4 yılda 30 binden fazla başvuru alan 12 Yıldız 2016 yılında dernekleşti ve 12 Yıldız Genç Liderler Derneği adını aldı. Ömer Ekinci bu derneğin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Yine gençlik, eğitim, yeni ekonomi, yeni iş yapma biçimleri üzerine haftada üç gün Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmakta olan Ömer Ekinci ayrıca kariyer, girişimcilik ve liderlik konusunda gençlere bir yol haritası formunda hazırladığı Senin Yolun kitabının da yazarıdır.

Kurumsal hayatta da etkisini git gide arttıran genç iş gücünün doğru adaptasyonu için şirketlerde ve kurumsal etkinliklerde “Kurumsal Girişimcilik”, “Kurumiçi Liderlik”, “Mutlu ve Başarılı Birey Olmak”, “Aile Şirketlerinde Başarı”, “Baba-Oğul Şirketlerinde Başarı ve sağlıklı devir-teslim”, “İş Hayatı 2.0”, “Yeni Nesil Satış” ve “Doğru Networking” başlıklarında eğitimler ve konuşmalar gerçekleştirmektedir.

Evli ve Asaf isimli bir minik adamın babasıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş