Profesyoneller İçin Sözleşme Yönetimi

Süre: 2 Gün

Sözleşme yönetimi metodolojisi çağdaş işletmelerin tedarikçileriyle ve müşterileriyle kurdukları ilişkileri yönetme şeklidir. Günümüz Dünyasında artan rekabet ancak ticari ve teknik risklerini iyi yöneten işletmelerin fark yaratabileceği bir piyasa ortamı yaratmaktadır. Profesyonellere her tip ticari ve teknik mal ve/veya hizmet alım veya satım sözleşmesine uygulanabilecek sağlam bir bilgi altyapısı kazandırmayı amaçlayan bu programda, satın alma alanına biraz daha fazla odaklanılmıştır.

Hukuki tavsiyeler bu programın ana kapsamı olmamakla birlikte ticari sözleşmelerde kullanılabilecek mantık bağlantıları kurulmakta ve satınalma, sözleşmeli satış, sözleşme yönetimi yetkililerinin hukukçuların tavsiyelerini anlayıp kullanabilmesi için temel yaklaşım anlatılmaktadır. Aynı çerçevede hukukçular için de sözleşmelerin “ticari risk ve kazanç açısından” dengesini anlayabilmek açısından faydalı bir pencere açmaktadır. Program, Dünya’da kullanılan temel prensipler esas alınarak Türkiye’deki realiteye uygun olarak tasarlanmıştır ve gerçek şirketler yönetmiş kişilerin tavsiyelerini, başarı ve başarısızlık hikayelerini de içermektedir.

Bireysel & Kurumsal Kazanımlar:

Sözleşmelerin bir yönetim aracı olarak bilinçli olarak kullanımı; ticari ilişkiyi imkansız hale getirmeden ticari ve teknik riskleri yönetebilen, dengeyi kurabilen bir yönetim sergileyebilmek; Sözleşme hazırlama ve gelen hazır sözleşmeleri yorumlama etkinliğinin gelişmesi; özellikle tedarikçi sözleşmelerinde başarısızlık veya gecikme gibi temel risklerinin yönetilememesinden doğan zararların önlenmesi; hukuk departmanları ile sözleşmelerden etkilenen ticari departmanlar arasındaki anlayışın iyileşmesi, işbirliğinin artması.

Sosyal Ağlarda Paylaş