Jan Cırıl

Özgeçmiş1986 yılında Yıldız Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünden mezun olan Jan Cırıl 1989-91 yılları arasında Londra’da iş idaresi programlarına katılmıştır.

Profesyonel iş hayatına devam ettiği yıllarda Marmara Üniversitesi’nde, 1998-99 yıllarında Maine Üniversitesi – USA ile ortak geliştirilen İngilizce MBA programını tamamlamıştır.

Profesyonel satış kariyeri satış temsilcisi olarak İsveç sermayeli Sandvik firmasında başlamıştır. Sandvik sonrasında, Ford, BPGaz, Federal Mogul gibi uluslararası firmalarda edindiği kurumsal yönetim tecrübelerini Gemsan, Uzel ve Pakpen gibi ulusal firmalarda Üst kademe yöneticilik yaptığı dönemlerde uygulama imkanı bulmuştur. 20 yıla yakın bir süredir farklı kademelerde edindiği yöneticilik tecrübesine sahiptir. En son çalıştığı ulusal firmada Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır.

Jan CIRIL Profesyonel Yöneticilik hayatı sonrasında Eğitim sektörüne girmiş ve SPT Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerini kurmuştur. Profesyonel yöneticilik hayatı boyunca ve danışmanlık süresince bankacılık, endüstriyel, enerji, otomotiv ve hizmet sektörlerinde 1000’i aşkın kişiye satış, pazarlama ve stratejik yönetim teknikleri eğitimleri vermiştir.

Çalıştığı süre içerisinde satış ve pazarlama stratejileri geliştirmiş, yüzlerce doğrudan pazarlama kampanyaları yönetmiş ayrıca bayi yapılanmaları ve geliştirilmesi konularında uzmanlaşmıştır. Jan CIRIL satış, pazarlama ve stratejik yönetim teknikleri konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Gerek profesyonel yöneticilik hayatı gerekse danışmanlık yaptığı süre içinde aradığı bir çok sorunun cevabını Çoklu satış zekası yaklaşımında bulmuş ve Harvard Üniversitesi nöropsikoloji bölüm başkanı Howard Gardner’ın çoklu zeka metoduyla geliştirilmiştir. 2 yıl süren çalışmalarda Psikolog, Psikiyatrist ve istastistik uzmanlarından oluşan ekibe liderlik etmiştir. Programın Türkiye’de tek uygulayıcısıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş