ERGİN AKMAN
Nestle Waters Pazarlama Direktörü

Ergin Akman

Konuşma Konuları

Pazarlama Dünyası’nda Yeni Trendler
Stratejik Pazarlama
Büyüme Stratejileri
Entegre Pazarlama İletişimi & Marka Yönetimi
Pazarlama’da / Marka ve Ürün Yönetimi’nde Kariyer
Fiyatlandırma


Kimdir?

Ergin AKMAN orta öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde, yüksek öğrenimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi.
Aynı fakültede başladığı yüksek lisans eğitimine paralel olarak, Koç Holding’in açmış olduğu “Management Trainee” programıyla da iş hayatına adım attı ve kariyerinin ilk dönemlerinde Lojistik, Kalite Güvence, Stratejik Planlama gibi farklı fonksiyonlarda deneyim kazandıktan sonra, kariyerini şekillendireceği pazarlama departmanında çalışmaya başladı.
Daha sonra A.B.D’ye giderek University of California Berkeley’de profesyonellere yönelik , “Professional Diploma Program in Marketing” programını dünyanın dört bir yanından gelen kişilerle birlikte, onur derecesiyle tamamladı. Yurtdışından döndükten hemen sonra da T.Philips firmasında Ürün Müdürlüğü’ne başladı.

Philips’deki ağırlıklı ticari pazarlama deneyminden sonra da hızlı tüketim sektörüne geçiş yaparak, Frito Lay’de Doritos’dan sorumlu Marka Müdürlüğü ve Pazarlama Hizmetleri Müdürlüğü yaptı. Gerek stratejik gerek operasyonel anlamda yoğun deneyimle geçen ardından o dönemin en büyük reklam verenlerinden biri olan Ixir A.Ş’.ye Pazarlama Yöneticisi olarak geçiş yapan Ergin AKMAN daha sonra da Nike Türkiye’nin ilk Pazarlama Müdürü olarak şirketin kuruluş aşamalarında yer aldı.
8 yıl boyunca da Procter & Gamble Professional Care bünyesindeki Wella Türkiye’de pazarlama, satış destek ve iş geliştirme fonksiyonlarından sorumlu olarak Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdüren Ergin AKMAN, son olarak Nestle Waters firmasında Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

Evli olan Ergin AKMAN aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde MBA programında “Strategic Marketing” dersi vermekte ve çeşitli kurumlarda strateji, pazarlama, marka, fiyatlandırma, trendler alanlarında bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya çalışmaktadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş