EMRE TOK
Microsoft İngiltere Bing Arama Teknolojisi, Outlook.com & OneDrive Yönetici, Maraton Koşucusu

Kimdir?

Emre Tok, Microsoft İngiltere’de üç senedir Bing arama teknolojisi Kıdemli Ürün Yönetimi Müdürü olarak çalışıyor. Bing, son 4 senede İngiltere’de pazar payını arttırarak ilerliyor. Emre Tok, Davut ve Golyat’ın hikayesinden yola çıkarak küçük bütçeli ve pazarda rakibinden çok daha ufak olan firmaların pazarlama açısından çok daha başarılı ve hızlı olabileceğini değişik kampanya örnekleri ile sunuyor. Devlerin aslında çok farklı açılardan zayıf oluşu ve bu zayıflıkların küçük firmalar tarafından nasıl avantaja çevirilebileceğini gösteren örnekleri eğitim ve seminer sırasında dinleyicileri ile tartışıyor.

Bir noktada dev firmalar ile karşılaşılması kaçınılmaz. Bu sırada silahlarınızın gerek savunma gerekse saldırı taktiklerinizin çok önceden planlanmış olması gerekiyor. Avantaj ve dezavantaj kavramı firma büyüklüklerini kimi zaman elimine edecek kadar değişebilir. Pazarlama çok ufak firmaların ve büyük firmaların birbirleri ile pazar payı kapma savaşındaki en önemli unsurlardan birisi. Emre Tok, bunu sizlerle tartışarak ve fikirlerini ortaya koyarak sunumunu gerçekleştiriyor.

Emre Tok iş yaşantısının yanı sıra, ultra maraton ve ultra trail isimli Türkiye’de çok fazla insanın gerçekleştirmediği bir sporu yapıyor. Ultra Trail ve Ultra Maraton genelde 80-160 km mesafede, dağlarda geçen, yağmur, çamur, kar, fırtına, soğuk ve özellikle yokuş yukarı çok sert tırmanış ve kayalık ortalarda gece gündüz teknik inişler gerektiren bir yarış. Bunu Türkiye’de yapan toplamda 15-20 kişi var, Türkiye’de Emre Tok’un düzeyinde bu maratonu koşanların sayısı ise 10’dan az. Yüksek konsantrasyon, çok çalışma ve antreman, dayanıklılık ve mental direnç isteyen, genelde 15-30 saat durmadan ve uyumadan gerçekleştirilen bu sporu yoğun iş temposuyla bir arada götürebilmek, hayatın her alanında disiplinli olmayı gerektiriyor. Emre Tok, özel hayatında da iş yaşantısı ile uyumlu olarak iç disiplin ve sağlıklı bir yaşamı benimseyerek başarılı ve aynı zamanda da mutlu olmanın yolunu kendi kişisel yaşam ve iş tecrübesinden yola çıkarak anlatıyor.

Çok başarılı olan bir ekibin iş dışında fokuslanması gerektiğinin ve özellikle kendi yaşamlarında farklı bir heyecana ihtiyaç duyduklarının altını çizen Emre Tok anlattıklarıyla, çalışanların kendilerini değişime yönlendirmelerini hedefliyor. Espirili, sıcak bir dille yaptığı konuşmasında iş hayatının da bir ultra maraton olduğu, hedefli, planlı, programlı çalışmanın, sabır ve acıya dayanıklılığı beraberinde getirdiğini vurguluyor. Ekip motivasyonunu arttırmak, iş yaşantısı ve özel yaşantının düzene sokulması ve iş yaşamındaki zorluklar ile dünyanın en zor sporunun ne kadar ortak noktasının olduğunu, Alternatifbank, Turkcell ve Microsoft Türkiye ve Microsoft İngiltere gibi firmalardan örneklerle anlatıyor.

Emre Tok, Garanti Bankası, Vodafone, Yapı Kredi Bankası gibi pek çok firmada hem pazarlama hem de kişisel gelişim konularında konuşmalar yaptı.

Emre Tok’un yapımcısı olduğu Türkiye’nin ilk ultra-marathon belgeseli olan Düşlere Uzanan Patikalar www.dupfilm.com adresinden incelenip indirilebilir.

Konuşma Konuları

• Pazarlama
• Kişisel Disiplin ve İş Hayatında Motivasyon
• Kişisel Gelişim
• Ekip Çalışması ve İş Hayatında Stres Yönetimi


Sosyal Ağlarda Paylaş