Konuşma Konuları:

-Uzay Hukuku

-Uzay Ekonomisi

-Yapay Zeka ve Hukuk

-Robotik Sorunlar

-Robot Avukatlar

-otonom araclarin hukuki duzenlemeleri

-Siber Suclar

-Uluslararası Sözleşmeler

 

Didem Tatlısöz Özger hakkında…

İstanbul doğumlu olan Av.Didem Tatlısöz Özger,  2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.  Çeşitli büyüklükteki birçok projede, kurumsal şirketlerin,  yerel ve uluslararası firmaların hukuk danışmanlığını yaptı.

Genç Avukatlar Birliği Yönetim Kurulunda görev aldı. Elektromanyetik alanlar ve etkileri konusunda sempozyumların  düzenleme kurullarında bulundu.   Gıda sektöründe takip ettiği davalar emsal olarak yer aldı.

Yapay Zeka gibi teknolojik gelişmelerin hukuk sistemine ne gibi etkileri olabileceği konusunda araştırmalar yapan Özger,  2005   yılından   itibaren  bilimsel ve teknolojik gelişmelerin hız kazandırdığı uzay hukuku dalı ile ilgilenmeye başladı. Bu konuda yurt içi ve yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip ederek birçok seminer ve  konferansta yer aldı.

Kendisinin bir Hukuk Futuristi olduğunu söyleyen Özger,    yakın gelecekte Uzay Hukuka ve Uzay ekonomisinin çok daha önem kazanacağını söylüyor.

Edindiği tecrübe ve bilgi birikimini daha geniş kitlelerle paylaşmak isteyen  Özger , İstanbul  Barosuna kayıtlı  olarak serbest avukatlık yapıyor , ana haber ve çeşitli TV programlarına katılıyor.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş