Konuşma Konuları:

– İçgörü Odaklı Alışverişçi Pazarlaması

– Mağaza İçi Deneyim Tasarımı

– Global Perakende Trendleri ve Gelecek Yansımaları

– Alışverişin Psikolojisi

– Alışverişte 5 Duyu 1 Duygu

– Mağaza İçi Görsel Düzenleme Teknikleri

 

 

 

Cennet Melis Uslukılınç Hakkında…

Perakende Deneyim Danışmanı, Eğitmen

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra; kariyerine Evyap’ta Ürün Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır. Evyap’taki Pazarlama deneyiminin ardından, 2007 yılında 11 sene sürecek olan Unilever yolculuğu başlamıştır.

2 sene saha satışta, çalıştıktan sonra Türkiye’de henüz olgunlaşmaya başlayan “Alışverişçi Pazarlaması – Shopper Marketing” ile tanıştı. Satış noktasında tüketiciyi anlama ve kazanmanın şirkete olan direk katkısı bu konuda uzmanlaşma kararı almasına neden oldu.

Sonraki 9 sene boyunca tamamen bu alanda uzmanlaşarak markaların satış noktasındaki değerini ve satışlarını artırmaya odaklandı. Bu süre zarfında; gıda, kişisel bakım, ev bakım kategorilerinde 25 markanın Alışverişçi Pazarlaması süreçlerini yönetti. 100’den fazla lansman ve 1.000’e yakın kampanyanın yönetiminde yer aldı. Dogrudan Pazarlama’nın en prestijli ödüllerini veren DPID tarafından 23 projesi ödüle layık görüldü.

11 senelik Unilever yolculuğu sonrasında kariyerine farklı bir yön verme kararı aldı. Alışverişçi pazarlaması ve perakendedeki birikimini artırmak için London College of Fashion’dan Visual Merchandising ve Display eğitimi  ve Central Saint Martins’den Perakendede Deneyim Tasarımı eğitimi aldı. Tüm bu tecrübe ve birikimlerini perakende sektöründe faaliyet gösteren diğer firmalara aktarmak için Retail Guru Academy’i kurdu.

Retail Guru Academy, Cennet Melis Uslukılınç tarafından kurulmuş olan ve Alışverişçi ve Perakende Pazarlamasına odaklanan bir  danışmanlık ve eğitim şirketidir. Retail Guru Academy, perakende alanında faaliyet gösteren veya perakende satış noktalarında alışverişçilerle buluşan markalara danışmanlık vermektedir.

Retail Guru Academy, Alışverişçi ve Perakende Pazarlamasına odaklanırken bütün bir “Alışveriş Yolculuğu” göz önünde bulundurulmaktadır. Alışveriş Yolculuğuna odaklanmak demek, alışverişe giden yolda, alışveriş öncesine, esnasına ve sonrasına odaklanmak demektir.  Yani satın alma kararı uzun bir yolculuğun en son noktasıdır. Retail Guru Academy, ShopperMark modeliyle bütün bir “Alışveriş Yolculuğu”nun analizini yapmaktadır.

Eğitimlerde ve çalışmalarda; sadece Satış Noktasına (Point Of Purchase) odaklanmak yerine, katılımcılara daha bütünsel bir bakış açısı sunulmaktadır.

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş