Bülent Başar

ÖzgeçmişBülent Başar 1964 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Üsküdar Cumhuriyet Lisesinde tamamlayarak 1981 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne girdi. 1985 yılında mezun olan Başar, askerlik hizmetinden sonra meslek yaşamına Akın Tekstil Konfeksiyon Ürünleri Üretim ve Pazarlama A.Ş. firmasının satış ve pazarlama bölümünde başladı.

1990 Yılından itibaren Arçelik A.Ş Pazarlama ve Satış Departmanında mesleki yaşamına devam eden Başar, yaklaşık yedi yıl ülkemizin çeşitli bölgelerinde satış, pazarlama, satış geliştirme, müşteri ilişkileri yönetimi, yeni bayilik tesisi, bayi yönetimi ve eğitimi gibi çeşitli alanlarda sorumluluk düzeyinde görevler aldı ve yeni ürün geliştirme, piyasa araştırmaları ve lansmanı konulu projelerde bulundu.

1998 yılından itibaren Satış Geliştirme, Satış Kanalı Analizleri, Müşteri Odaklı Pazarlama ve İleri Satış, Bayi ve Distribütör Yönetimi konularında eğitmen ve danışman olarak çalışmalarını sürdüren Başar, ülkemizin çeşitli sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlar için, çok sayıda satış temsilcisi ve bayi yöneticisinin yetiştirilmesi ve eğitimi konusunda çalışmalar yaptı.

Mobilya sektörünün lider bir kuruluşu için hazırlamış olduğu 2.000’e yakın mağaza çalışanlarının ve yöneticilerinin “Mağazacılıkta Satış ve Etkili Müşteri İletişimi” konulu eğitim programının hazırlayıcısı olarak, paralel eğitimler düzenlemiş ve sunulacak ortak programın eğitmenler arasında uyumlanmasını sağlamıştır. Başar, 600 ü aşkın firmanın 4.000 den fazla çalışanına fiilen eğitim vermiş ve danışmanlık yapmıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş