Konuşma Konuları

Enerji Liderlik Geliştirme Sistemi
Stratejik Düşünme ve Planlama
Stratejik Pazarlama
Yöneticilerde Koçluk/Mentorluk Becerilerinin Geliştirilmesi
Stratejik Liderlik


Özgeçmiş

Aydan Kayserili yaklaşık 25 yıl ilaç sektörü deneyimine sahip. Bu sürenin 15 yılını Amerika’nın önde gelen ilaç firmalarında çalışarak geçirdi. Global Pazarlama, Marketing Excellence & Stratejik Planlama, İş Geliştirme, Dünya Pazar Araştırmaları (Ürün Portfolio Analizleri vb.) konularında geniş deneyim kazandı. Amerika ve dünya pazarlama takımlarında stratejik roller üstlendi. Bir çok firmada departman kurdu ve yönetti.
Çalıştığı İlac Firmaları kronolojik olarak (sondan başa): Abbott HQs Şikago, IL; Schwarz Pharma WI,; Organon, NJ; Roche, NJ; Pharmacia HQs NJ; G-Bhalla, DC; Er-kim, Istanbul; Sanofi-Sanovel, Istanbul; Türk-Hoechst, Istanbul; Mustafa Nevzat, Istanbul. Bunun dışında bazı bio-tech firmalarına da danışmanlık yaptı.
Türkiye’de İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünden Uluslararası İşletme İhtisas Sertika programını (2 yıllık MBA) tamamladı. ABD’ de Southern New Hampshire Üniversitesinden Uluslararası Işletme ve Pazarlama üzerine Master of Science (2 yıllık) derecesini aldı. Bunun dışında bir çok önde gelen üniversitelerin executive yönetici programlarına katıldı. Şikago Üniversitesi GBA Stratejik Değer Oluşturma; Harvard Business School (Münazara Stratejisi); The Wharton School Stratejik Düşünme & Planlama & Liderlik; Kellogg Business School Rekabet Stratejisi ve Management Center Europe Ürün Portfolio Yönetimi, Brüksel.
Rutgers Universitesinde farma MBA programında Uluslararası Pazarlama Stratejileri üzerine ve Marquette Üniversitesinde EMBA programında Marka Oluşturma ve Yönetimi konularında konuşmacı olarak katıldı, adjunct professor olarak çalıştı.
Ayrıca Global ve Amerika pazarlarına yönelik ürün lansman, stratejik analiz & iş & pazarlama & planlama takımlarında devamlı ve aktif takım üyeliği yaptı.
ICF-accredited olan Institute for Excellence in Professional Coaching (iPEC) (www.ipeccoaching.com) okulundan profesyonel koçluk sertifika sahibi oldu (yaklaşık 1 yıllık teorik ve pratik eğitimi). Ayrıca Enerji Liderlik Geliştirme Sistemi üst sertifika sahibi ve Enerji Liderlik Index değerlendirmesinin Master uygulayıcısı oldu.
Amerika ilaç pazarının yanında, Kanada, Meksika, Latin Amerika, Avrupa ve Japonya ilaç pazarları hakkında geniş bilgi ve deneyim sahibi oldu. Bu ülkelerdeki profesyonellerle yakından çalışarak kültürel ve yönetim stili farklılıkları konusunda da deneyim kazandı. Uluslararası üst düzey yöneticilerin katıldığı dünya pazarlama stratejileri toplantılarına katıldı.
Çalıştığı sirketlerin ve üyesi bulunduğu derneklerin (AMA gibi) düzenlediği global pazarlama ve marka oluşturma egitimlerine katıldı. Global Fikir Liderleri toplantılarında sunumlar yaptı. Dünyanin en büyük tıp kongrelerine katıldı. Bir çok doktor toplantılarında konuşmacı oldu. Amerika’da çalıştığı bazı firmalarda CEO ve üst düzey yönetici toplantılarına katıldı ve çok sayıda stratejik prezentasyonlar yaptı.

Sosyal Ağlarda Paylaş