Ahmet Akın

ahmetakin

1988 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1994 yılında University of Rochester – Simon Business School’da MBA eğitimini tamamlamıştır.

Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi’de başladığı reklamcılık mesleğine daha sonra sırasıyla TBWA İstanbul’da Başkan Yardımcısı, Leo Burnett İstanbul’da CEO olarak devam etmiştir. Kramp Ajans’ın Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı’dır.

2010 – 2013 döneminde, insan kaynağı ve eğitim alanlarında ağırlıklı olarak çalışan Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır. 2011 – 2013 döneminde Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. 2013 – 2014 öğretim yılından itibaren Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Bölümü’nde ders vermektedir.

İletişim alanındaki kariyerini insan kaynakları ve kişisel gelişim alanında yaptığı çalışmalarla genişleten Ahmet Akın, CTI tarafından verilen Co-Active Koçluk Programı ile Gestalt Coaching Programını tamamlamıştır. Ayrıca takım ve grup çalışmaları alanında CRR tarafından verilen Organisation and Relationship Systems Coaching (ORSC) ile Gestalt GroupWorks programlarını tamamlayan Ahmet Akın kendi geliştirdiği Co-Creation workshop modeli ile kurumlara hizmet vermektedir.

Workshop moderatörlüğüne ek olarak konferans moderatörlüğü yapan Ahmet Akın bugüne kadar ICF Koçluk Konferansı, Brandweek, Kristal Elma gibi konferanslarda Türkçe ve İngilizce olarak moderatörlük yapmıştır.

 

Konuşma Konuları:

 

İletişim Trendleri ve Yaşamımıza Etkileri

Gelecekte hangi trendlerin öne çıkacağını tahmin etmeye çalıştığımız bir dönemden, her gün değişen ve dönüşen trendlerin hayatımızı birebir etkilediği bir döneme geçmiş durumdayız. Artık trend listelerine bakmak tek başına yeterli değil. Hep birlikte yeni sorulara farklı cevaplar arıyoruz. Trendler hayatımızda nasıl bir etki yaratacaklar? İş yapma şekillerimiz nasıl değişecek? Kariyerimizin bundan sonraki dönemine nasıl şekil vermeliyiz?

Kurumsal Yaratıcılık

Kurumsal yaratıcılık çağı başlıyor! Günümüzde herhangi bir sektörde fark yaratmak için yaratıcılığın öneminin farkında olmayan bir kurum kalmamakla birlikte, yaratıcılığı kurum kültürünün bir bileşeni olarak yaşatan kurumların sayısı çok az. Nedir bu yaratıcılık? Yaratıcılıkla ilgili efsaneler neler? Kimdir bu yaratıcı yetenekler? Yaratıcılık ne kadar bireyle ilgili, ne kadar kurumun yarattığı kültürle ilgili? Kurumlar yaratıcılığı nasıl cesaretlendirebilir? Yaratıcılık ve inovasyon arasında nasıl bir ilişki var?

Kurum Kültürü

Soyut bir kavram olarak görünen kurum kültürünü bireyler yaratır ama kurum kültürü bireylerden bağımsızdır. Çalışan mutluluğundan iş sonuçlarına kadar birçok konuyu etkileyen kurum kültürüne farkındalıkla bakmak gerekir. Kurum kültürü bazen korunmak ister, bazen dönüşmek için sinyal verir, ama her şekilde kendini hissettirir.

Potansiyelimizi Keşfetmek

Hayat yolculuğu insanın kendini keşfetme yolculuğudur. Ömür boyu süren bu arayışın temelinde önce insanın potansiyelini keşfetmesi sonra da hayata geçirmesi yatar. Ancak potansiyelimizi keşfedebilirsek hayatı tam ve bütün olarak yaşayabiliriz. Hayat hepimizden bu farkındalığı geliştirmemizi bekliyor.

ahmet-akin_2


Sosyal Ağlarda Paylaş